MID Miehet 2020 kategoriat (vain pelaajan paras kategoria huomioitu)

1a) Tourin Voittaja 5 vuotta

1a-1 Keijo Jaakola Tapiola Golf

1a-2 Mikael Piltz Tapiola Golf

1a-3 Kristian Tammivuori Pickala Golf Club

1a-4 Petri Lehto Helsingin Golfklubi

1b) Osakilpailuvoittaja 2 vuotta

1b-1 Tommy Gulin Espoo Ringside Golf

1b-3 Joonas Hinkkanen Espoo Ringside Golf

1b-5 Ville Karhu Kymen Golf

1b-6 Hannu Metsola Ruukkigolf

1b-7 Tuomo Paavola Kymen Golf

1b-8 Sami Orakoski Pickala Golf Club

1b-9 Petri Syrjänen Master Golf Club

1b-10 Ville V. Rintala Rauma Golf ry

1b-11 Jonne Eerola Tawast Golf

1b-12 Marko Helén Tawast Golf

2) Kunniajäsenet

2-1 Mika Wikström Golf Talma

2-2 Ari Vauhkonen Suur-Helsingin Golf

2-3 Thomas Antila Helsingin Golfklubi

2-4 Heikki Jäättelä Espoon Golfseura

2-5 Marco Willberg

2-6 Harri Thil Oulun Golfkerho ry

2-7 Harri Aho

2-8 Timo Tuunanen Jyväs-Golf

2-9 Sami Haapamäki Jyväs-Golf

2-10 Hannu Ylinenpää Santa Claus Golf Club ry

3) Toimikunnan jäsenet

3-1 Petri Ahokas Kankaisten Golf

3-2 Miika Reunama Jyväs-Golf

3-3 Mika Sandell Pickala Golf Club

3-4 Miikka Savela St. Laurence Golf

5a) 2020 rankingin 50 parasta

5b) 2019 rankingin 50 parasta

5b-4 Joonas Huttunen Golf Talma

5b-7 Harri Salokangas Master Golf Club

5b-9 Ilkka Jokinen Espoo Ringside Golf

5b-10 Sami Sarkki Aura Golf

5b-11 Juha Kolari Keimola Golf ry

5b-13 Antti Pasanen Pickala Golf Club

5b-14 Lauri Leppo Peuramaa Golf Hjortlandet

5b-15 Henrik Lahti Espoo Ringside Golf

5b-17 Jyri Siivonen Peuramaa Golf Hjortlandet

5b-18 Sami Lahti Kankaisten Golf

5b-19 Juha-Pekka Peltomäki Keimola Golf ry

5b-20 Ville Lagerblom Messilä Golf

5b-21 Marko Kallinen Kankaisten Golf

5b-22 Mikko Pirinen Espoo Ringside Golf

5b-23 Eero Malinen Golf Talma

5b-25 Niko Helin Kytäjä Golf

5b-26 Antti-Pekka Vartiainen Golf Talma

5b-27 Joonas Mäkinen Keimola Golf ry

5b-28 Antti Ulvio St. Laurence Golf

5b-29 Jouko Piik Espoo Ringside Golf

5b-30 Mikko Kemppainen Wiurila Golf & Country Club

5b-31 Nikke Tyry Espoo Ringside Golf

5b-33 Antti Joutsen Rauma Golf ry

5b-35 Vesa Hiltunen Nurmijärven Golfklubi

5b-36 Jukka Happonen Golf Talma

5b-37 Jani Michelsson St. Laurence Golf

5b-38 Jaakko Mäkitalo Alastaro Golf

5b-39 Niko Tainio Kymen Golf

5b-40 Jyry-Jussi Peltomäki Vuosaari Golf Helsinki

5b-41 Lasse Ilvessalo Sarfvik Golfklubi ry

5b-42 Jarmo Jaakola Suur-Helsingin Golf

5b-43 Joachim Björnström Hangon Golf

5b-44 Juha Kiviharju Pickala Golf Club

5b-45 Leo Savonen Sarfvik Golfklubi ry

5b-46 Samuli Rantala Tuusulan Golfklubi

5b-47 Jesse Särkisilta Espoo Ringside Golf

5b-48 Eetu Rantanen Golf-Virrat

5b-49 Tomi Kaikkonen Espoo Ringside Golf

5b-50 Joonas Minkkinen Vuosaari Golf Helsinki

6a) Karsintojen sijat 1-T15

6a-1 Sami Heikkinen Peuramaa Golf Hjortlandet

6a-2 Aleksi Tervonen Porin Golfkerho

6a-3 Petri Jantunen Golf Talma

6a-4 Joshua Boaz HIFK Golf ry

6a-5 Mikael Grönlund Golf Talma

6a-6 Jaki Saarivirta Golf Talma

6a-7 Vesa Kaikkonen Peuramaa Golf Hjortlandet

6a-8 Petteri Aittola St. Laurence Golf

6a-9 Tommi Kylä-Kaila Golf Talma

6a-10 Juuso Hyväri Kytäjä Golf

6a-11 Jyri-Pekka Saarinen Nakkila Golf

6a-12 Lauri Hyytiäinen Keimola Golf ry

6a-13 Juho Poutiainen Master Golf Club

6a-14 Lasse Jerkku Vaasan Golf

6a-15 Toni Viitaniemi Lakeside Golf Vammala

6a-16 Sauli Niemelä Oulun Golfkerho ry

6a-17 Eeli Jaakkola Lakeside Golf Vammala

6b) Karsintojen sijat 16-T30 (voimassa vain kauden ensimmäisessä osakilpailussa)

6b-1 Nikola Pihlström HIFK Golf ry

6b-2 Timo Strid Tuusulan Golfklubi

6b-3 Seppo Toivonen Kullo Golf Club

6b-4 Rene Rinne Hirsala Golf

6b-5 Markus Elo Peuramaa Golf Hjortlandet

6b-6 Antti Backman Koski-Golf

6b-7 Jani Ekman Porin Golfkerho

6b-8 Johannes Floor Porvoo Golf – Borgå Golf

6b-9 Jani Reitamo St. Laurence Golf

6b-10 Jussi Väänänen Peuramaa Golf Hjortlandet

6b-11 Tony Silvan Aura Golf

6b-12 Aki-Pekka Grönman Viipurin Golf ry

6b-13 Mikko Forsman Aurinko Golf

6b-14 Ville Sinkkonen HIFK Golf ry

6b-15 Joni Salo Hattula Golf

6b-16 Petri Nylund Porin Golfkerho

7) 2019 Rankingin 51- (voimassa vain kauden ensimmäisessä osakilpailussa)

7-1 Antti Pohjanpalo Helsingin Golfklubi

7-2 Bradley Hennier Vuosaari Golf Helsinki

7-3 Kari-Matti Kokkila Pickala Golf Club

7-4 Sami Mäenpää Golf Talma

7-6 Kimmo Lindberg St. Laurence Golf

7-7 Janne Linnermo Hyvinkään Golf

7-8 Antti Vilen Nevas Golf

7-10 Tuomas Pollari Espoo Ringside Golf

7-11 Ville Itkonen Keimola Golf ry

7-12 Miika Kujansivu Kotojärvi Golf

7-13 Winnie Söderholm Meri-Teijo Golf

7-15 Antti Murtovaara Helsingin Golfklubi

7-19 Marko Halonen Keimola Golf ry

7-20 Jari Puurtinen Master Golf Club

7-21 Jerry Lindström Peuramaa Golf Hjortlandet

7-22 Niklas Koiso-Kanttila Helsingin Golfklubi

7-23 Timo Pulkkinen Golf Talma

7-24 Juho-Pekka Palamaa Nevas Golf

7-25 Miikka Alm Pickala Golf Club

7-26 Markku Antinkoski Hyvinkään Golf

7-27 Kim Holmström Archipelagia Golf Club

7-28 Pekka Salo Tawast Golf

7-29 Harri Juvonen Tawast Golf

7-30 Sebastian Nymark Pickala Golf Club

7-33 Pasi Mauno Peuramaa Golf Hjortlandet

7-34 Oskari Mertanen Kankaisten Golf

7-35 Kai Orava Etelä-Pohjanmaan Golf Seinäjoki

7-36 Samuli Yliperttula Pickala Golf Club

7-37 Sami Ekholm Frösåker Golfklubb

7-38 Mikko Rantanen Pickala Golf Club

7-39 Karri Kakko Vierumäen Golfseura

7-40 Petri Pulkkinen Suur-Helsingin Golf

7-41 Tero Tuomenoja Master Golf Club

7-42 Aaro Mönkkönen Tuusulan Golfklubi

7-44 Jyrki Hakala Tawast Golf

7-45 Jukka Lehtonen Keimola Golf ry

7-48 Jari Siira Kymen Golf

7-49 Ari Savolainen Tuusulan Golfklubi

7-50 Marko Vähätalo Golf Pirkkala

7-51 Juha Englund Aulangon Golfklubi

7-52 Peter Frelander Tuusulan Golfklubi

7-53 Patrik Björkstén Master Golf Club

7-54 Sami Hämäläinen Keimola Golf ry

7-55 Petri Väänänen Oulun Golfkerho ry

7-56 Vadim Kela Pickala Golf Club

7-57 Pertti Seppänen Master Golf Club

7-58 Jarkko Raski Suur-Helsingin Golf

7-59 Sami Paavilainen Pickala Golf Club

7-61 Heikki Leinonen Aura Golf

7-62 Ville Virolainen Uudenkaupungin Golfklubi

7-63 Pertti Palosuo Master Golf Club

7-64 Pontus Oinonen Helsingin Golfklubi

7-65 Markus Rytkölä Aura Golf

7-66 Ville Nakari Espoo Ringside Golf

7-67 Juha Pesonen Oulun Golfkerho ry

7-68 Markus Söderqvist Nevas Golf

7-69 Karri Sahla Tawast Golf

7-70 Kim Wiik Espoon Golfseura

7-71 Mika Pitkänen Hirsala Golf

7-72 Torsti Sihvola Peuramaa Golf Hjortlandet

7-73 Kimmo Vihanto Master Golf Club

7-74 Jukka Seppänen Muuramen Golfseura

7-75 Samuli Kivimäki Etelä-Pohjanmaan Golf Seinäjoki

7-76 Robert Lindström Ruukkigolf

7-77 Marko Vatanen Muuramen Golfseura

7-78 Juhana Pernaa Espoo Ringside Golf

7-79 Hannu Jalonen Espoo Ringside Golf

7-80 Arto Ranua St. Laurence Golf

7-81 Joni Reitamo St. Laurence Golf

7-82 Timo Ristikivi Jyväs-Golf

7-84 Esa Knuutila Vuosaari Golf Helsinki

7-85 Lauri Reima Aura Golf

7-86 Tomi Sundberg Tapiola Golf

7-87 Mertsi Rinne Salo Golf

7-88 Tapani Lahdelma Kanavagolf Vääksy

7-90 Samuli Seppälä Espoo Ringside Golf

7-91 Sauli Lehtinen Tawast Golf

7-92Aki Mönkkönen Tuusulan Golfklubi

7-93 Jarno Lähde Kymen Golf

7-94 Mikko Heimonen Keimola Golf ry

7-95 Mika Marjasto Archipelagia Golf Club

7-96 Ali Grönqvist Sea Golf Rönnäs

7-97 Hannu Haimakainen Kytäjä Golf

7-98 Niko Rainemo Keimola Golf ry

7-99 Riku Karlén Tawast Golf

7-100 Riku Roine Kytäjä Golf

7-101 Hannu Torola Tuusulan Golfklubi

7-104 Jukka Utriainen Pickala Golf Club

7-105 Sami Vahvaselkä Espoo Ringside Golf

7-106 Erno Kalalahti Espoon Golfseura

7-107 Jarkko Nikkilä Etelä-Pohjanmaan Golf Seinäjoki

7-109 Olli Alanen Suur-Helsingin Golf

7-110 Stuart Reynish Keimola Golf ry

7-111 Henri Kortelainen Master Golf Club

7-112 Matti Moilanen Muuramen Golfseura

7-113 Kari Tolonen Golf Pirkkala

7-114 Mika Riissanen St. Laurence Golf

7-115 Tero Alminoja Porin Golfkerho

7-116 Harri Syrjänen Pickala Golf Club

7-117 Pekka Heikkinen Katinkulta Golf

7-118 Brett Cook Kankaisten Golf

7-119 Sami Kaunisto Golf Talma

7-120 Tero Suutari Aura Golf

7-121 Ilkka Aaltonen Katinkulta Golf

7-122 Atte Virtanen Sea Golf Rönnäs

7-124 Jukka Borgelin Vuosaari Golf Helsinki

7-125 Janne Riihimäki Master Golf Club

7-126 Harri Honkaniemi Pickala Golf Club

7-127 Mika Aitio Wiurila Golf & Country Club

7-128 Kristian Rantakoski Tapiola Golf

7-129 Jarkko Kella Messilä Golf

7-130 Lari Kärkkäinen Vuosaari Golf Helsinki