Kategorialistaus Miehet 2021

Mid Miehet 2021 Kategoriat kauden avauskilpailuun (vain paras kategoria per pelaaja)

Kategoria 1a Tourin voittaja, 10 vuotta (tarkennettu kaudelle 2021: 5v -> 10v)

1a-1 Tuomo Paavola Kymen Golf

1a-2 Keijo Jaakola Tapiola Golf

1a-3 Mikael Piltz Tapiola Golf

1a-4 Kristian Tammivuori Pickala Golf Club

1a-6 Petri Lehto Helsingin Golfklubi

1a-10 Antti Murtovaara Helsingin Golfklubi

Kategoria 1b Osakilpailuvoittaja, kuluva kausi + 2 seuraavaa kautta (tarkennettu kaudelle 2021: 2 vuotta -> kuluva kausi + 2 seuraavaa kautta)

1b-1 Henrik Kontro Peuramaa Golf Hjortlandet

1b-3 Matti Meriläinen Katinkulta Golf

1b-4 Tommy Gulin Espoo Ringside Golf

1b-5 Henrik Lahti Espoo Ringside Golf

1b-6 Antti Ulvio St. Laurence Golf

1b-7 Henri Lipsanen Golf Pirkkala

1b-9 Joonas Hinkkanen Espoo Ringside Golf

1b-11 Ville Karhu Kymen Golf

1b-12 Hannu Metsola Ruukkigolf

Kategoria 2 Kunniajäsen

2-1 Mika Wikström Golf Talma

2-2 Ari Vauhkonen Suur-Helsingin Golf

2-3 Thomas Antila Helsingin Golfklubi

2-4 Heikki Jäättelä Espoon Golfseura

2-5 Harri Thil Oulun Golfkerho ry

2-6 Timo Tuunanen Jyväs-Golf

2-7 Sami Haapamäki Jyväs-Golf

2-8 Hannu Ylinenpää Santa Claus Golf Club ry

2-9 Mika Sandell Pickala Golf Club

Kategoria 3 Toimikunnan jäsen

3-1 Petri Ahokas Kankaisten Golf

3-2 Miika Reunama Jyväs-Golf

3-3 Miikka Savela St. Laurence Golf

Kategoriat 4a-4d Villit kortit (Järjestävä seura 2 kpl, Tourin sponsori 2 kpl, kilpailun sponsori 2 kpl, toimikunta 1 kpl)

Kategoria 5a Kuluvan kauden rankingin 50 parasta

https://golf.fi/kilpagolf/kilpailukalenteri/#/orderofmerit/133136

Kategoria 5b Kuluvan kauden 40v rankingin 25 parasta

https://golf.fi/kilpagolf/kilpailukalenteri/#/orderofmerit/133261

Kategoria 5c Edellisen kauden rankingin 50 parasta

5c-7 Joonas Mäkinen Keimola Golf ry

5c-8 Juha-Pekka Peltomäki Keimola Golf ry

5c-10 Nikke Tyry Espoo Ringside Golf

5c-11 Jyri-Pekka Saarinen Yyteri Golf

5c-12 Antti Pasanen Pickala Golf Club

5c-14 Juha Kolari Espoo Ringside Golf

5c-16 Marko Helén Tawast Golf

5c-17 Jukka Happonen Golf Talma

5c-19 Jyry-Jussi Peltomäki Peuramaa Golf Hjortlandet

5c-20 Erik Stenman Vihti Golf Club

5c-21 Jani Hietanen Keimola Golf ry

5c-22 Janne Linnermo Hyvinkään Golf

5c-23 Joonas Minkkinen Vuosaari Golf Helsinki

5c-24 Ville Lagerblom Espoo Ringside Golf

5c-25 Lauri Leppo Espoo Ringside Golf

5c-26 Jyri Siivonen Peuramaa Golf Hjortlandet

5c-27 Harri Salokangas Master Golf Club

5c-28 Kimmo Lindberg St. Laurence Golf

5c-29 Joachim Björnström Hangon Golf

5c-30 Ilkka Jokinen Espoo Ringside Golf

5c-31 Ville Itkonen Keimola Golf ry

5c-32 Mikael Grönlund Golf Talma

5c-33 Juhana Pernaa Espoo Ringside Golf

5c-34 Bradley Hennier Vuosaari Golf Helsinki

5c-35 Antti-Pekka Vartiainen Golf Talma

5c-36 Juha Kiviharju HIFK Golf ry

5c-37 Niklas Koiso-Kanttila Helsingin Golfklubi

5c-38 Sami Sarkki Aura Golf

5c-39 Jesse Särkisilta Espoo Ringside Golf

5c-40 Sebastian Nymark Pickala Golf Club

5c-42 Joonas Huttunen Golf Talma

5c-43 Tuomas Pollari Espoo Ringside Golf

5c-45 Jarmo Jaakola Suur-Helsingin Golf

5c-47 Mikko Pirinen Espoo Ringside Golf

5c-48 Niko Helin Kytäjä Golf

5c-49 Robert Lindström Ruukki Golf

5c-50 Karri Sahla Tawast Golf

Kategoria 5d Edellisen kauden 40v rankingin 25 parasta (ei käytössä kaudella 2021)

Kategoria 6a Sijat 1-15 karsinnoista

6a-1 Joel Virtanen Espoo Ringside Golf

6a-2 Antti Backman Koski-Golf

6a-3 Jouko Piik Espoo Ringside Golf

6a-4 Jarno Lähde Kymen Golf

6a-5 Stuart Reynish Keimola Golf ry

6a-6 Juho Marjanen Nurmijärven Golfklubi

6a-7 Petri Jantunen Golf Talma

6a-8 Timo Saarela Kymen Golf

6a-9 Lasse Jerkku Pickala Golf Club

6a-10 Jaakko Surama Suur-Helsingin Golf

6a-11 Ossi Lindqvist Golf Talma

6a-12 Tero Järvinen Golf Talma

6a-13 Ali Grönqvist Sea Golf Rönnäs

6a-14 Sebastian Wargh Golf Talma

6a-15 Jaki Saarivirta Golf Talma

6a-16 Tommi Kylä-Kaila Golf Talma

6a-17 Seppo Toivonen Kullo Golf Club

Kategoria 7 Hcp