Kategorialistaus Miehet 2021

Mid Miehet 2021 Kategoriat kauden avauskilpailuun (vain paras kategoria per pelaaja)

Kategoria 1a Tourin voittaja 5 vuotta

1a-1 Tuomo Paavola Kymen Golf

1a-2 Keijo Jaakola Tapiola Golf

1a-3 Mikael Piltz Tapiola Golf

1a-4 Kristian Tammivuori Pickala Golf Club

Kategoria 1b Osakilpailuvoittaja 2 vuotta

1b-2 Matti Meriläinen Katinkulta Golf

1b-3 Tommy Gulin Espoo Ringside Golf

1b-4 Henrik Lahti Espoo Ringside Golf

1b-5 Antti Ulvio St. Laurence Golf

1b-6 Henri Lipsanen Golf Pirkkala

1b-8 Joonas Hinkkanen Espoo Ringside Golf

1b-10 Ville Karhu Kymen Golf

1b-11 Hannu Metsola Ruukkigolf

Kategoria 2 Kunniajäsen

2-1 Mika Wikström Golf Talma

2-2 Ari Vauhkonen Suur-Helsingin Golf

2-3 Thomas Antila Helsingin Golfklubi

2-4 Heikki Jäättelä Espoon Golfseura

2-5 Harri Thil Oulun Golfkerho ry

2-6 Timo Tuunanen Jyväs-Golf

2-7 Sami Haapamäki Jyväs-Golf

2-8 Hannu Ylinenpää Santa Claus Golf Club ry

2-9 Mika Sandell Pickala Golf Club

Kategoria 3 Toimikunnan jäsen

3-1 Petri Ahokas Kankaisten Golf

3-2 Miika Reunama Jyväs-Golf

3-3 Miikka Savela St. Laurence Golf

Kategoria 5a Edellisen kauden rankingin 50 parasta

5a-7 Joonas Mäkinen Keimola Golf ry

5a-8 Juha-Pekka Peltomäki Keimola Golf ry

5a-10 Nikke Tyry Espoo Ringside Golf

5a-11 Jyri-Pekka Saarinen Yyteri Golf

5a-12 Antti Pasanen Pickala Golf Club

5a-14 Juha Kolari Espoo Ringside Golf

5a-16 Marko Helén Tawast Golf

5a-17 Jukka Happonen Golf Talma

5a-19 Jyry-Jussi Peltomäki Peuramaa Golf Hjortlandet

5a-20 Erik Stenman Vihti Golf Club

5a-21 Jani Hietanen Keimola Golf ry

5a-22 Janne Linnermo Hyvinkään Golf

5a-23 Joonas Minkkinen Vuosaari Golf Helsinki

5a-24 Ville Lagerblom Espoo Ringside Golf

5a-25 Lauri Leppo Espoo Ringside Golf

5a-26 Jyri Siivonen Peuramaa Golf Hjortlandet

5a-27 Harri Salokangas Master Golf Club

5a-28 Kimmo Lindberg St. Laurence Golf

5a-29 Joachim Björnström Hangon Golf

5a-30 Ilkka Jokinen Espoo Ringside Golf

5a-31 Ville Itkonen Keimola Golf ry

5a-32 Mikael Grönlund Golf Talma

5a-33 Juhana Pernaa Espoo Ringside Golf

5a-34 Bradley Hennier Vuosaari Golf Helsinki

5a-35 Antti-Pekka Vartiainen Golf Talma

5a-36 Juha Kiviharju HIFK Golf ry

5a-37 Niklas Koiso-Kanttila Helsingin Golfklubi

5a-38 Sami Sarkki Aura Golf

5a-39 Jesse Särkisilta Espoo Ringside Golf

5a-40 Sebastian Nymark Pickala Golf Club

5a-41 Petri Lehto Helsingin Golfklubi

5a-42 Joonas Huttunen Golf Talma

5a-43 Tuomas Pollari Espoo Ringside Golf

5a-45 Jarmo Jaakola Suur-Helsingin Golf

5a-47 Mikko Pirinen Espoo Ringside Golf

5a-48 Niko Helin Kytäjä Golf

5a-49 Robert Lindström Tapiola Golf

5a-50 Karri Sahla Tawast Golf

Kategoria 6a Sijat 1-15 karsinnoista

6a-1 Joel Virtanen Espoo Ringside Golf

6a-2 Antti Backman Koski-Golf

6a-3 Jouko Piik Espoo Ringside Golf

6a-4 Jarno Lähde Kymen Golf

6a-5 Stuart Reynish Keimola Golf ry

6a-6 Juho Marjanen Nurmijärven Golfklubi

6a-7 Petri Jantunen Golf Talma

6a-8 Timo Saarela Kymen Golf

6a-9 Lasse Jerkku Pickala Golf Club

6a-10 Jaakko Surama Suur-Helsingin Golf

6a-11 Ossi Lindqvist Golf Talma

6a-12 Tero Järvinen Golf Talma

6a-13 Ali Grönqvist Sea Golf Rönnäs

6a-14 Sebastian Wargh Golf Talma

6a-15 Jaki Saarivirta Golf Talma

6a-16 Tommi Kylä-Kaila Golf Talma

6a-17 Seppo Toivonen Kullo Golf Club

Kategoria 6b Sijat 16-30 karsinnoista (vain kauden 1. osakilpailu)

6b-1 Mikko Heimonen Keimola Golf ry

6b-2 Teemu Pasi Koski-Golf

6b-3 Toni Haapakoski Tapiola Golf

6b-4 Lari Kärkkäinen Vuosaari Golf Helsinki

6b-5 Jari Lindström Koski-Golf

6b-6 Tuomo Nieminen Nokia River Golf

6b-7 Tuomas Hautamäki Etelä-Pohjanmaan Golf Seinäjoki

6b-8 Markku Antinkoski Hyvinkään Golf

6b-9 Kari Viitanen Nokia River Golf

6b-10 Ari Tarkkanen Suur-Helsingin Golf

6b-11 Markku jr Karvonen Jyväs-Golf

6b-12 Mika Brunou Aurinko Golf

6b-13 Pasi Inoranta Golf Talma

Kategoria 6c Mid Sunday Qualifier top X (vain kauden 1. osakilpailu)

Kategoria 7 Edellisen kauden rankingin 51- (vain kauden 1. osakilpailu)

7-1 Vesa Hiltunen Nurmijärven Golfklubi

7-2 Robert Bützow Espoon Golfseura

7-3 Marko Halonen Keimola Golf ry

7-4 Jari Siira Kymen Golf

7-5 Eero Malinen Golf Talma

7-6 Jerry Lindström Peuramaa Golf Hjortlandet

7-7 Joni Nummelin Porin Golfkerho

7-8 Jari Hyvärinen Rauma Golf ry

7-9 Jonne Eerola Tawast Golf

7-10 Petri Syrjänen Master Golf Club

7-11 Sami Lahti Kankaisten Golf

7-12 Arto Ranua St. Laurence Golf

7-13 Sami Mäenpää Golf Talma

7-14 Patrik Björkstén Master Golf Club

7-15 Tapani Lahdelma Kanavagolf Vääksy

7-16 Antti Vilen Nevas Golf

7-17 Sami Orakoski Pickala Golf Club

7-18 Samuli Rantala Tuusulan Golfklubi

7-19 Ville Väisänen Rantasalmi Golf

7-20 Winnie Söderholm Meri-Teijo Golf

7-21 Pasi Mauno Peuramaa Golf Hjortlandet

7-22 Kalle Leinonen Aura Golf

7-24 Harri Juvonen Tawast Golf

7-25 Stenka Karlsson Archipelagia Golf Club

7-26 Mika Riissanen St. Laurence Golf

7-27 Jari Puurtinen Master Golf Club

7-28 Miko Lehtinen Porin Golfkerho

7-29 Sami Kaunismäki Espoo Ringside Golf

7-30 Marko Vatanen Muuramen Golfseura

7-31 Jussi Sahravuo Espoo Ringside Golf

7-32 Miika Kujansivu Kotojärven Kartano Golf

7-33 Antti Joutsen Rauma Golf ry

7-34 Karri Kakko Vierumäen Golfseura

7-35 Jari Sorvali Golf Pirkkala

7-36 Lasse Ilvessalo Sarfvik Golfklubi ry

7-38 Pertti Seppänen Master Golf Club

7-39 Leo Savonen Sarfvik Golfklubi ry

7-40 Juho Malila Espoon Golfseura

7-41 Marko Suo Golf Talma

7-42 Sami Hämäläinen Keimola Golf ry

7-43 Kari-Matti Kokkila Pickala Golf Club

7-44 Niko Tainio Kymen Golf

7-45 Vadim Kela Pickala Golf Club

7-46 Jarkko Penttinen Kankaisten Golf

7-47 Riku Karlén Aulangon Golfklubi

7-48 Antti Pohjanpalo Helsingin Golfklubi

7-49 Juha Pesonen Oulun Golfkerho ry

7-50 Antti Murtovaara Helsingin Golfklubi

7-51 Juho-Pekka Palamaa Nevas Golf

7-52 Tero Tuomenoja Master Golf Club

7-53 Eino Antikainen Oulun Golfkerho ry

7-54 Sami Ekholm Frösåker Golfklubb

7-55 Otto Manerus Golf Talma

7-57 Niclas Fromholz St. Laurence Golf

7-58 Henri Pyykölä Espoo Ringside Golf

7-59 Juuso Lehtinen Porin Golfkerho

7-61 Mikko Purolinna Hirvihaara Golf Mäntsälä

7-63 Martti Moisala Tapiola Golf

7-65 Aaro Mönkkönen Tuusulan Golfklubi

7-66 Tomi Aronen  Tammer-Golf

7-67 Jaakko Turpeinen Oulun Golfkerho ry

7-68 Ville Miettinen Hyvinkään Golf

7-69 Jani Perttilä Messilä Golf

7-70 Jukka Lehtonen Keimola Golf ry

7-71 Pontus Oinonen Helsingin Golfklubi

7-72 Marko Kallinen Kankaisten Golf

7-73 Joni Reitamo St. Laurence Golf

7-74 Mikko Saarinen Tapiola Golf

7-76 Markus Söderqvist Nevas Golf

7-77 Timo Pulkkinen Golf Talma

7-78 Ilkka Aaltonen Katinkulta Golf

7-79 Jusa Johansson Yyteri Golf

7-80 Tero Kosunen Golf Talma

7-81 Mikko Forsman Aurinko Golf

7-83 Tuomas Rautaheimo Uudenkaupungin Golfklubi

7-84 Kai Orava Etelä-Pohjanmaan Golf Seinäjoki

7-85 Pekka Tamminen Hyvinkään Golf

7-86 Juho Poutiainen Master Golf Club

7-87 Topias Hirvelä Vihti Golf Club

7-88 Tomi Andersson Suur-Helsingin Golf

7-89 Tero Alminoja Porin Golfkerho

7-90 Heikki Leinonen Aura Golf

7-91 Kimmo Malm Oulun Golfkerho ry

7-92 Pertteli Tuutti Kymen Golf

7-93 Jussi Juhola Tammer-Golf

7-95 Rene Rinne Hirsala Golf

7-96 Atte Virtanen Hirsala Golf

7-97 Sami Kaunisto Golf Talma

7-98 Petteri Linnavalli Keimola Golf ry

7-99 Valtteri Sainio Nokia River Golf

7-100 Jussi Väänänen Peuramaa Golf Hjortlandet

7-101 Oskari Mertanen Kankaisten Golf

7-102 Petri Pulkkinen Suur-Helsingin Golf

7-103 Ilkka Mäkelä Tapiola Golf

7-104 Tero Suutari Aura Golf

7-105 Antti Örn Hirvihaara Golf Mäntsälä

7-106 Kari Tolonen Golf Pirkkala

7-107 Sami Heikkinen Peuramaa Golf Hjortlandet

7-109 Joni Salo Espoo Ringside Golf

7-110 Markus Muukkonen Peuramaa Golf Hjortlandet

7-111 Sauli Niemelä Oulun Golfkerho ry

7-112 Lassi Niemi Vuosaari Golf Helsinki

7-113 Olli Alanen Suur-Helsingin Golf

7-114 Aki Mönkkönen Tuusulan Golfklubi