Kategorialistaus Miehet 2022

Mid Miehet 2022 Kategoriat
(vain paras kategoria per pelaaja)


Miesten yleinen sarja sekä M40 käyttävät samoja kategorialistauksia.

Kategoria 1a Mid Tourin voittaja, 10 vuotta

1a-1 Ville Karhu Kymen Golf

1a-2 Tuomo Paavola Kymen Golf

1a-3 Keijo Jaakola Tapiola Golf

1a-4 Mikael Piltz Tapiola Golf

1a-5 Kristian Tammivuori Pickala Golf Club

1a-6 Petri Lehto Helsingin Golfklubi

Kategoria 1b Mid Tour & M40 LPSM voittaja 5v

1b-2 Henrik Lahti Espoo Ringside Golf

1b-4 Ville V. Rintala Rauma Golf ry

1b-5 Marko Helén Tawast Golf

Kategoria 1c Osakilpailuvoittaja, kuluva kausi + 2 seuraavaa kautta

1c-2 Henrik Kontro Peuramaa Golf Hjortlandet

1c-3 Joonas Huttunen Golf Talma

1c-4 Matti Meriläinen Katinkulta Golf

1c-6 Tommy Gulin Espoo Ringside Golf

1c-7 Antti Ulvio St. Laurence Golf

1b-8 Henri Lipsanen Golf Pirkkala

Kategoria 1d M40 Osakilpailuvoittaja, kuluva kausi + 2 seuraavaa kautta

Kategoria 2a Kuluvan kauden rankingin 50 parasta

https://golf.fi/kilpagolf/kilpailukalenteri/#/orderofmerit/153321

Kategoria 2b Kuluvan kauden M40 rankingin 25 parasta

https://golf.fi/kilpagolf/kilpailukalenteri/#/orderofmerit/153327

Kategoria 3a Kunniajäsen

3a-1 Mika Wikström Golf Talma

3a-2 Ari Vauhkonen Suur-Helsingin Golf

3a-3 Thomas Antila Helsingin Golfklubi

3a-4 Heikki Jäättelä Espoon Golfseura

3a-5 Harri Thil Oulun Golfkerho ry

3a-6 Harri Aho Tammer-Golf

3a-7 Timo Tuunanen Jyväs-Golf

3a-8 Sami Haapamäki Jyväs-Golf

3a-9 Hannu Ylinenpää Santa Claus Golf Club ry

3a-10 Mika Sandell Pickala Golf Club

Kategoria 3b Toimikunnan jäsen

3b-1 Petri Ahokas Kankaisten Golf

3b-2 Miika Reunama Jyväs-Golf

3b-3 Miikka Savela St. Laurence Golf

3b-4 Jussi Sahravuo Espoo Ringside Golf

Kategoriat 4a+4b Villit kortit (Järjestävä seura 2 kpl, Mid Tour toimikunta 5 kpl)

Kategoria 5a Sijat 1-15 karsinnoista

5a-1 Elias Pasi Karelia Golf

5a-2 Martti Olkkonen Keimola Golf ry

5a-3 Oscar Parviainen Vierumäen Golfseura

5a-4 Johannes Floor Porvoo Golf – Borgå Golf

5a-5 Antti Vilen Nevas Golf

5a-6 Aleksi Seppänen Tawast Golf

5a-7 Stuart Reynish Keimola Golf ry

5a-8 Joni Kinnunen Golf Talma

5a-9 Jammu Saari Kankaisten Golf

5a-10 Petri Tikkanen Koski-Golf

5a-11 Santtu Eloranta Koski-Golf

5a-12 Jaki Saarivirta Golf Talma

5a-13 Ville Itkonen Keimola Golf ry

5a-14 Antti Pernaa Tapiola Golf

5a-15 Mikael Savolainen Keimola Golf ry

Kategoria 5b Sijat 1-10 M40 karsinnoista

5b-1 Tero Kosunen Golf Talma

5b-2 Mika Brunou Kankaisten Golf

5b-3 Heikki Heino Vanajanlinna Golf & Country Club

5b-4 Tuomas Lae Nevas Golf

Kategoria 5c Sijat 16-30 karsinnoista (vain 1. osakilpailu)

5c-1 Mikael Hongisto Nokia River Golf

5c-2 Jeremias Kangastie Järviseudun Golfseura

5c-3 Eemil Himmelroos Nevas Golf

5c-5 Rene Rinne Hirsala Golf

5c-6 Mika Kotiranta Golf Talma

5c-7 Pontus Oinonen Helsingin Golfklubi

5c-8 Henri Tukiainen Imatran Golf

5c-9 Joni Viiri Suur-Helsingin Golf

5c-10 Arttu Lindén Porin Golfkerho

5c-12 Niko Eskola Nurmijärven Golfklubi

5c-14 Aleksi Liljemark Kotojärven Kartano Golf

5c-16 Henrik Honkalehto Helsingin Golfklubi

5c-17 Tuomo Nieminen Nokia River Golf

5c-18 Ville Hiltunen Vuosaari Golf Helsinki

Kategoria 5d Sijat 11-20 M40 karsinnoista (vain 1. osakilpailu)

5d-1 Lassi Niemi Vuosaari Golf Helsinki

5d-2 Jussi Väänänen Peuramaa Golf Hjortlandet

5d-3 Antti Sotka Viipurin Golf ry

5d-4 Jussi Järvinen Master Golf Club

5d-5 Teemu Pasi Koski-Golf

5d-6 Lasse Jerkku Pickala Golf Club

5d-7 Seppo Pastila Keimola Golf ry

5d-8 Seppo Toivonen Kullo Golf Club

5d-9 Pär Grefberg Porvoo Golf – Borgå Golf

5d-10 Pertteli Tuutti Kymen Golf

5d-11 Lauri Alakuijala Espoo Ringside Golf

5d-12 Juho Poutiainen Master Golf Club

Kategoria 6a Edellisen kauden rankingin 50 parasta

6a-6 Joonas Hinkkanen Espoo Ringside Golf

6a-7 Tuomas Pollari Espoo Ringside Golf

6a-8 Antti Pasanen Pickala Golf Club

6a-10 Ilkka Jokinen Espoo Ringside Golf

6a-11 Sami Orakoski Pickala Golf Club

6a-13 Juha-Pekka Peltomäki Keimola Golf ry

6a-15 Tatu Toivo Jyväs-Golf

6a-16 Antti Kauppinen Master Golf Club

6a-17 Joona Mäenpää St. Laurence Golf

6a-18 Jere Lunttila Vuosaari Golf Helsinki

6a-20 Jani Hietanen Keimola Golf ry

6a-22 Nikke Tyry Espoo Ringside Golf

6a-23 Jari Puurtinen Master Golf Club

6a-24 Joonas Minkkinen Vuosaari Golf Helsinki

6a-26 Joel Virtanen Espoo Ringside Golf

6a-27 Niko Tainio Kymen Golf

6a-28 Karri Sahla Tawast Golf

6a-29 Juuso Lindfors Aulangon Golfklubi

6a-30 Juha Kolari Espoo Ringside Golf

6a-31 Jonne Eerola Tawast Golf

6a-32 Sebastian Nymark Pickala Golf Club

6a-33 Ville Kuronen Hattula Golf

6a-34 Kasper Honkanen Porin Golfkerho

6a-36 Harri Salokangas Master Golf Club

6a-37 Kimmo Lindberg St. Laurence Golf

6a-38 Markku Antinkoski Hyvinkään Golf

6a-39 Hannu Metsola Ruukkigolf

6a-40 Sami Lahti Kankaisten Golf

6a-41 Juha Kiviharju HIFK Golf ry

6a-42 Jyri Siivonen Peuramaa Golf Hjortlandet

6a-43 Sami Mäenpää Golf Talma

6a-44 Marko Halonen Keimola Golf ry

6a-45 Henri Pyykölä Golf Talma

6a-46 Elias Haukka Golf Talma

6a-47 Jukka Happonen Golf Talma

6a-48 Tony Pihl Master Golf Club

6a-50 Joachim Björnström Nevas Golf

Kategoria 6b Edellisen kauden M40 rankingin 25 parasta

6b-20 Bradley Hennier Vuosaari Golf Helsinki

6b-21 Antti-Pekka Vartiainen Golf Talma

6b-22 Janne Linnermo Hyvinkään Golf

6b-23 Petri Syrjänen Golf Talma

6b-24 Mikael Grönlund Golf Talma

6b-25 Sami Hämäläinen Keimola Golf ry

Kategoria 6c Edellisen kauden rankingin 51-100 (vain 1. osakilpailu)

https://golf.fi/kilpagolf/kilpailukalenteri/#/orderofmerit/133136

Kategoria 6d Edellisen kauden M40 rankingin 26-50 (vain 1. osakilpailu)

https://golf.fi/kilpagolf/kilpailukalenteri/#/orderofmerit/143644

Kategoria 6e Edellisen kauden rankingin 101- (vain 1. osakilpailu)

https://golf.fi/kilpagolf/kilpailukalenteri/#/orderofmerit/133136

Kategoria 7 Hcp (max 7,0)