Uutiset
Midin 20-vuotisjuhlakilpailu Talissa

Midin 20-vuotisjuhlakilpailu Talissa

Mid Tourin 20-vuotista taivalta kunnioitetaan Helsingin Golfklubilla 14.-15.6.2013. Kilpailu on samalla Golf Balance Mid Tourin toinen osakilpailu, joka alkaa poikkeuksellisesti perjantaina ja päättyy lauantaina. Virallisina sponsoreina ovat Taylor Made Golf ja Olvi. Harjoituskierroksen Talissa voi pelata maanantaista 10.6.2013 alkaen. Juhlakilpailuun otetaan mukaan 111 mies- ja 30 naispelaajaa. Ensimmäisen kierroksen jälkeen miehillä on cut ja jatkoon pääsee 90 parasta sekä tasatuloksessa olevat. Pääsystä lauantain kierrokselle kannattaa puskea viimeiselle reiälle asti. Kaikki 30 naista pääsevät lauantaille. Ilmoittautumien päättyy 6. kesäkuuta klo 18:00.

Lauantaina pelaajat lähtevät 1. tiiltä käännetyssä paremmuusjärjestyksessä. Kierroksen jälkeen on pelaajille varattuna sauna sponsorin tuote-esittelyllä. Iltajuhla Talin klubilla alkaa klo 18:30. Luvassa on Mid Tour 20-vuotisjuhlaillallinen, kunniamerkkien jako ja puheet sekä Golf Balance Mid Tourin toisen osakilpailun palkintojenjako naisille ja miehille, jonka jälkeen luvassa musiikkia ja muuta ohjelmaa sekä vapaata seurustelua. Pukukoodina business casual.

Kilpailumaksu on 80 € sekä illallismaksu 15 €, joka maksetaan osallistumismaksun yhteydessä. Kaikki kauden 2013 Mid Tourin jäsenmaksun maksaneille illallinen on 15 € ja vaikka et osallistuisikaan kilpailuun, ovat kaikki Mid Touria jossain vaiheessa tahkonneet tervetulleita muistelemaan menneitä muistorikkaita vuosia. Avecien sekä muiden illalliselle osallistuvien illallismaksu on 34,50 € sisältäen ruokajuoman, joka maksetaan Talin ravintolaan. Jos haluat osallistua illalliselle ja et ole kisassa mukana tai olet tuomassa avecin juhliin, niin laita viesti postiinmidtour@golf.fi viimeistään 9.6. mennessä.

Jos et pääse jatkoon lauantaille ja et ole osallistumassa illalliselle, niin ilmoita siitä samalla, kun jätät tuloskorttisi tai laita etukäteen viestiämidtour@golf.fi. Ruokailumaksu voidaan siinä tapauksessa hyvittää seuraavassa kisamaksussa tai pelaajan niin erikseen pyydettäessä maksu maksetaan pelaajan tilille.

Talin keittiömestari Crister Nyberg on loihtinut monipuolisen ja maittavan menun alku- ja pääruokineen sekä makoisan jälkiruuan. Illalla meitä viihdyttää Gemma Morales bändeineen. Juhlat jatkuvat varmasti pitkälle iltaan eli auto kannattaa jättää suosiolla kotiin tai klubille.

Koukkupolvikaravaani on taivaltanut 20 vuotta pitkin Suomen kamaraa. Viikonloppuisin mailat ja kassit on pakattu autoon ja elämä on vaihtunut Tour pelaajaksi hetken ajaksi. Nyt haluamme kaikki olla kuitenkin samaan aikaan samoissa juhlissa ja pelaajien avecit ovat tervetulleita iltajuhlaan.

Juhlaterveisin

Mid Tour toimikunta